English

Sokol Gjata vret bashkëshorten në Lapardha, Berat

Të ketë ndikuar dhe vapa? Po vallë çpo ndodh kështu, shprehen njerëzit kur kanë dëgjuar krimin në familje ndodhur mesditën e sotme në Lapardha të Beratit.

Burri Sokol Gjata, ka vrarë bashkëshorten e tij Alma Gjata 35 vjeç me mjete të forta.

Shak xhelozia e burrit ndaj bashkëshorte. Policia e Beratit ka mbërritur në vendngjarje dhe ka shoqëruar në komisariat 40-vjecarin, ndërsa kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

KOMENTE