Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Makina has në minë duke plagosur 5 persona
English

Makina has në minë duke plagosur 5 persona

Pas luftës së Kosovës një luftë tjetër ishte çmontimi i minave në zoën e Kosovës dhe deri brenda kufirit shqiptar.

Por dëshmia e sotem e cila ka rezultuar me aksident ka treguar se zona nuk është 100 përqind e pastër.
Pesë persona kanë mbetur të plagosur pas shpërthimit të një mine në Tropojë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në një rrugë dytësore të fshatit Çerem të Tropojës ku makina me të cilën udhëtonin 5 persona ka hasur në një minë e cila ka shpërthyer duke plagosur të pestë personat që ndodheshin në automjet, ku dy prej tyre janë në gjendje të rëndë.

Spitali rajonal i Bajram Currit i ka dhënë ndihmën e parë por 2 prej tyre janë transportuar me helikopter në Tiranë.

Personat sipas policisë ishin shqiptarë nga Mali i Zi që mpo shkonin mysafirë në Tropojë te të afërmit.

KOMENTE