English

Andrea Bocelli: vajza ime një dhuratë nga Perëndia (FOTO)

Kur Andrea Bocelli mbajti për herë të parë vajzën e tij Virxhinia në krahët e tij, ai thithiaromën e saj të ëmbël dhe i këndoinjë këngë të mrekullueshme nga opera Romeo dhe Juliette.

Ajo është një engjëll i pafajshëm produkt i dashurisë së tij me Veronikën partneren e tij.

Andrea, 53, u takua me Veronikën 29 vjeçe, në një festë dhjetë vjet më parë, menjëherë pas ndarjes së tij nga Enrica gruaja e tij, me të cilin ai ka 2 djem Amos, 17, dhe Matteo, 14. Ata e kaluan natën së bashku dhe Veronica kurrë nuk u largua.

Por Andrea, një katolik romake, mbetet i martuar, në sytë e Perëndisë, ai beson në të, për të Enrica, jeton në vendin fqinj në shtëpinë e tij vilë në qytetin bregdetar të Forte dei MARMI. Ai do të donte të martohej me Veronikën, por thotë se është "një çështje jo ligjore".

"Ne do të martohemi. Unë sigurisht kam preferuar për t'u martuar dhe unë do të bëj gjithçka që të mundem për t'u martuar më shpejt ", thotë Andrea.

"Por, pas dhjetë vjet me Veronikën, unë mendoj se ishte e drejtë, sidomos për të. Unë mendoj se është krejtësisht e natyrshme nga një histori dashurie të ketë një fëmijë." ka shtuar ai.
Ai ndihet i lumtur me vajzën e tij 4 muajshe dhe dy djemtë e tij që vetëm erën u ka ndier dhe kurrë nuk ka mundur t'i shohë.

Një herë në skenë duke folur për veten e tij ka shpjeguar dhe arsyen e verbërisë së tij.

Gruaja shtatzanë u vu në djeni nga mjekët për problemin që kishte fëmija i saj që në bark. Ai nëse do të lindte do të kishte një problem me shikimin që nuk do të shihte kurrë dhe duhej të abortonte ose jo sipas dëshirës së saj.
Ajo nuk donte të abortonte dhe vendosi të lindte fëmijën e saj, dhe ky fëmijë jam unë- është shprehur tenori me famë botërore Andrea Bocelli.

KOMENTE