Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Jeta dhe vdekja në luftën moderne. Sallat e operacioneve (FOTO)
English

Jeta dhe vdekja në luftën moderne. Sallat e operacioneve (FOTO)

Fotografitë unike zbulojnë realitetet e jetës dhe vdekjes në teatrin operativ të luftës moderne në Afganistan

Fotot janë marrë nga një mjek i cili ka shkuar në bastionin e luftës në Afganistan për të për të studiuar punën në grup dhe kirurgët luftarakë.

Dr Mark de Rond, një ass/profesor dhe reçensues në Strategjinë dhe Organizimin nga Shkolla e Kembrixhit, përjetoi një eksperiencë të paparë duke sjellë dhe për shikuesit fotot nga realiteti i jetës dhe vdekjes në luftën moderne.

KOMENTE