English

Zlatan Ibrahimovic arrin marrëveshjen me PSG për 13 milion euro në sezon

Zlatan Ibrahimovic sulmuesi i Milanit, më në fund pas 4 orë bisedimesh ka arritur të pranojë marrëveshjen me ekipin francez PSG.


Takimit ndërmjet Raiolas dhe Leonardos pavarësisht se zgjati 4 orë, mbyllja ishte pozitive. Ibrahimovic do të fitojë 13 milionë euro për një sezon, plus bonuse të cilat do të varen nga paraqitja e suedezit”, tha Gianluca di Marzio për Sky Sports.

Ibrahimovic që te Milani fitonte 12 milionë euro në sezon dhe Thiago Silva do të transferohen në mënyrë zyrtare te PSG të hënën.

KOMENTE