Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Babai varros të gjallë foshnjën e sapolindur
English

Babai varros të gjallë foshnjën e sapolindur

Policia pakistaneze ka arrestuar një burrë i cili akuzohet se ka varrosur foshnjën e sapolindur njëkohësisht vajza e tij të gjallë sepse ajo ishte e deformuar fizikisht.
Mohammed Anwar, një oficer i policisë në qytetin e Khanewal në provincën lindore Punjab, tha se fëmija ka lindur të enjten në një spital në qytetin e Kacha Khuh.
Por pas ka parë vajzën e tij të vogël, i ati Chand Khan thuhet se ka mbetur i tronditur pasi ajo kishte "karakteristika abnormale"

Ai ka vendosur pastaj për planifikimin dhe shkatërrimin e trupit të saj.
Sipas policisë, ai i tha të afërmit se fëmija ka lindur i vdekur duhet të rregullojnë një varrim për vajzën.
Por, fëmija ka lëshuar një britmë gjatë kohës shërbimit. Chand është akuzuar më pas se ka varrosur vajzën e gjallë.

Banorët alarmuan autoritetet pasi panë atë ta shpjerë fëmijën në varreza.
Khan, i cili ka katër fëmijë të tjerë, do të dënohet me vdekje nëse ai është gjendet fajtor për vrasjen e vajzës së tij.
Policia thotë se ata tani do të zhvarrosin trupin e fëmijës për të kryer një autopsi.
Është pohuar se gruaja Khan ishte ende në spital, kur fëmija u varros.

Mohammed Farooq, një mjek në spitalin el-Shifa, thotë se ai e pa fëmijën pas lindjes së saj të enjten dhe se ajo ishte e shëndetshme dhe e gjallë, por kishte një kokë mjaft të madhe dhe nga normalja.
Zoti Farooq tha: "Unë jam mjek në të njëjtin spital ku ky fëmijë ishte lindur. Ky njeri erdhi tek unë me një kërkesë që unë duhet të bëj diçka për shkatërrimin e fëmijës së tij, por unë i mërzitur e nxorra jashtë.
"Askush nuk ka të drejtë të vrasë askënd për shkak të gjymtimit të tij ose të saj fizik."
Farzana Bari nga Pakistani për të drejtat e njeriut ka dënuar incidentin dhe Raghab Naeemi, një dijetar i shquar fetar nga Pakistani kërkoi një dënim të ashpër për babain, nëse ai është gjetur fajtor.


KOMENTE