English

Video tronditëse e Gaddafit. Video e re e trupave rebele (VIDEO)

Një video e re e tmerrshme e cila duket se tregon trupin e vdekur të Muamar Gadafit duke u abuzuar nga rebelët, ka dalë në sipërfaqe online.

Në klipin tronditës, i cili është postuar në YouTube të hënën, duket qartë se demonstruesit përdorin trupin e diktatorit libian si kukull.

Videoja erdhi në dritë pasi një aktivist sirian e hodhi atë në Twitter, duke synuar një kërcënim për kreun e Sirisë Bashar Al Assad

Video zgjat afro një minutë dhe duket të ketë qenë e filmuar në 20 tetor të vitit të kaluar, kur Gaddafi u kap dhe u vra nga trupat rebele.
Kjo tregon një skenë konfuze të kremtimit se si burra të rinj bërtasin me gëzim pranë një furgoni që përmban një organ me sa duket i vdekur i cili i ngjan diktatorit.
1188

KOMENTE