Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Shtëpia e vrasësit në Arora, pastrohet plotësisht nga eksplozivët
English

Shtëpia e vrasësit në Arora, pastrohet plotësisht nga eksplozivët

Shtëpia e personit që qëlloi në kinema ku vdiqën 12 persona në një shfaqje të filmit Batman në shtetin amerikan të Kolorados, tani është pastruar plotësisht nga eksplozivët, tha policia.

Robotë janë përdorur fillimisht në shtëpinë e James Holmes në Aurora, jashtë dhe brenda në çdo mbeturinë.

Policia tha se i dyshuari kishte vepruar me "llogaritje dhe shqyrtime", duke marrë dërgesat e municionit për muaj të tërë.

Mjeku ligjor i Qarkut Arapahoe bërë të ditur dhe emrat e viktimave të vdekur.

Michael Dobersen tha se vdekjet e të gjitha viktimave ishin të lidhura me plagë.

Përveç atyre që ishin vrarë, 58 persona janë lënduar.
Një burrë në një maskë gazi dhe uniformë të blinduar të trupit hodhi bombola gaz lotsjellës në një shfaqje të mesnatës, pastaj qëlloi mbi turmën në kinema.

Z. Holmes, 24, u arrestua jashtë kinemasë, tha policia.

Presidenti Barak Obama do të vizitojë Aurorën sot, për të nderuar viktimat, tha Shtëpia e Bardhë. Ai do të vizitojë familjet, të afërmit e të vdekurve dhe do të takohet me zyrtarët lokalë.

KOMENTE