Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Elvis Cefa zgjidhet nën kryetar i KLD-së
English

Elvis Cefa zgjidhet nën kryetar i KLD-së

Më në fund dhe Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka zgjedhur nën kryetarin e tij në të cilin emërohet Elvis Cefa.

Elvis Cefa vjen nga mazhoranca dhe do të jetë tashmë numri 2 i Këshillit të Lartë të Drejtësisë, pas shkarkimit të paraardhësit të tij Kreshnik Spahiu.

Kandidatura Cefa u propozua nga vetë Bujar Nishani, pas kandidaturës së parë Ilir Mustafajt, i cili nuk u miratua pasi pati kundërshtime nga vetë Ministri i Drejtësisë Halimi dhe një sërë anëtarësh.
KLD ka propozuar edhe Fatri Islamin për kryetar të gjykatës së Tiranës, post ky i mbetur bosh pas largimit të Artan Zenelit, pas zgjedhjes së tij si anëtar i Gjykatës së Lartë. Islami do të jetë i komanduar në këtë detyrë përkohësisht deri në zhvillimin e konkursit.

KOMENTE