Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Presidentit Bashar al-Asad shfaqet në TV me shefin e sigurisë iraniane
English

Presidentit Bashar al-Asad shfaqet në TV me shefin e sigurisë iraniane

TV sirian ka transmetuar pamjet e Presidentit Bashar al-Asad në takimin e shefit të sigurisë Iraniane. Z. Assad është parë në televizionin shtetëror për herë të fundit më shumë se dy javë përpara.

Shfaqja e tij erdhi një ditë pasi kryeministri Riad Hixhabi kaloi në anën e opozitës.

Duke arritur në Damask, shefi i sigurisë iraniane Saeed Jalili, tha se ka vetëm një zgjidhje për Sirinë: dhe ajo është dhënia fund e krizës.
Irani është aleatja më e vendosur e presidentit Asad së rajon.

Shfaqja e Presidentit Asad të TV ishte e para që nga 22 korrik - katër ditë pasi një bombë vrau katër shefat e sigurisë në Damask.

"Assad dhe Jalili diskutuan marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet Sirisë dhe Republikës Islamike të Iranit, si dhe situatën në rajon," tha raporti TV.

Teherani thotë se është duke planifikuar një takim ndërkombëtar mbi Sirinë të enjten.

Ajo është gjithashtu duke u përpjekur për të siguruar lirimin e një grupi të iranianëve rrëmbyer nga rebelët nga një autobus në Damask të shtunën.

Si dhe vizitën e z Xhalili për në Damask, Ministri i Jashtëm Ali Akbar Salehi po udhëton në Turqi për bisedime në Ankara.

KOMENTE