English

Futbollistët shqiptarë ftohen nga Finlanda dhe Zvicra

Futbollistët shqiptarë nga Kosova janë ftuar nga vendet si Zvicra dhe Finlanda për të luajtur në ndeshjet miqësore të vendeveve të tyre që do të zhvillojnë me vendet e tjera.

Valon Behrami, Blerim Xhemajli, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka e Admir Mehmedi, janë 5 emrat ku përfaqsuesja e Zvicrës i ka ftuar në skuadrën e saj gjatë miqësores që do të luajë me Kroacinë në 15 gusht.

Ndërsa Përparim Hetemaj e Njazi Kuqi, janë ftuar nga përfaqsuesja e Finlandës në ndeshjen që do të luajnë kundër Irlandës së Veriut që luhet në po të njëjtën ditë 15 gusht.

KOMENTE