Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
12 vjeçari me një biografi të pasur krimesh
English

12 vjeçari me një biografi të pasur krimesh

Një 12-vjeçar ka pranuar kryerjen e më shumë se 20 krime vetëm në dy muaj, duke filluar nga sulmet seksuale, vjedhjet etj.

Zbavitjee e të riut në rrugën e krimit përfshijnë edhe rrahje racore-rënduese, ngacmime, vjedhje, madje dhe duke u përpjekur për të thyer makina.

21 vepra janë kryer në Portsmouth dhe Southsea, në Hampshire, në mes të majit dhe korrikut të këtij viti.


12 vjeçari nxënës shkolle në Portsmouth nuk mund t'i jepet emri për arsye hetimi-ligjor.
Ai do të marrë dëninmin në 31 gusht të këtij viti pasi ka pranuar të gjitha krimet e bëra.
Ai u zbulua kur vodhi një çimçakiz në Tesco në 9 maj dhe më pas ai filloi një valë sulmesh të tjera.

9 Maj: vodhi çimçakiz nga Tesco
7 qershor: vodhi makinë me telekomandë
8 qershor: sulmoi një grua në Southsea
9 qershor: Kreu sulmin racor në Southsea
14 Qer: sulmoi një grua në Southsea para se të përpiqej për të vjedhur një skuter Tommy Lexmoto, duke shkaktuar dëme që i kushtuan 70 Puond
16 Qer: Kreu dy sulme. Përpiqet për të thyer një makinë të parkuar para kryerjes së një rrahje racore-rënduese dhe ngacmimit të një gruaje.
21 Qer: vodhi një biçikletë me vlerë 254 euro.
22-26 qershor: Kryen një kurs të ngacmimit racore, përfshirë ngjitje në një çati duke hedhur gurë.
26 Qer: seksualisht sulmon dy gra dhe kryen një sulm të përbashkët në një tjetër grua.
28 Qer: kafshoi një njeri në një stacion treni në një sulm racore.
1 korrik: Sulmoi një burrë dhe u përpoq për të dëmtuar një makinë Rover që i përkiste viktimës.
4 korrik: Sulmoi një njeri në Portsmouth.

Gjithashtu ka qënë pjesë e një bande që kanë bërë të mundur marrjen e pengjeve.

KOMENTE