Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Autobusi i bandës muzikore amerikane bie nga ura
English

Autobusi i bandës muzikore amerikane bie nga ura

Dy persona në një autobus turne përdorur nga US band Baroness, u plagosën rëndë kur automjeti me të cilin ata udhëtonin u rrëzua nga një urë me lartësi 10 metra pranë Bath.

Shërbimet e urgjencës u thirrën për në Brassknocker Hill, në Monkton Combe, në B3108 në kryqëzimin e saj me rrugën A36 Warminster në 11:30 BST.

Dy nga anëtarët e bandës kanë pësuar thyerje të shumta dhe duhej ndihma e zjarrfikësve për të bërë të mundur nxjerrjen e tyre. Shtatë të tjerë kanë pasur lëndime të lehta.

Të gjitha datat e mbetura të turit evropian të grupit janë anuluar.

Grupi i luajtur në The Fleece në Bristol të martën në mbrëmje do të jepte koncertin e tyre në Southampton më vonë.

Promotor i bandës ka thënë: "Është me keqardhje të madhe që ne ju informojmë se Baronesha u përfshi në një aksident rrugor shumë të rëndë sot dhe nuk do të jetë në gjendje për të kryer në Talking Heads sonte.

"Mendimet tona janë me anëtarët dhe ne dëshirojmë atyre dhe ekuipazhit të tyre një shërim të shpejtë."

KOMENTE