Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Duka i Edinburgut dërgohet në spital
English

Duka i Edinburgut dërgohet në spital

Duka i Edinburgut është dërguar në spital si një "masë parandaluese", ka thënë Buckingham Palace.

Princi Filip, i cili është 91 vjeç, u pranua në infiermerinë Aberdeen Royal duke qëndruar në Balmoral me Mbretëreshën, ka thënë një zëdhënëse nga pallati.

Ai nuk është menduar të jetë në një gjendje kritike.

Ajo vjen dy muaj pasi ai u dërgua në spital me një infeksion të fshikëzës pak para koncertit jubile Diamond më 4 qershor.

Duka është parë i angazhuar në angazhimet publike në Cowes në fillim të kësaj jave.

Hollësi të mëtejshme në lidhje me gjendjen e tij nuk janë dhënë.

Ai tani është nën kujdesin e stafit mjekësor por ai gjithashtu do të kontrollohet dhe nga mjeku i tij privat.

Prince Philip gjithashtu kaloi katër ditë në spital gjatë Krishtlindjeve, pas një operacioni për të pastruar një arterie të bllokuar të zemrës.

Në mars, Princi Harry tha se operacioni - që ishte i suksesshëm - i kishte dhënë gjyshit të tij një "rrymë të re të jetës".

Që atëherë ai ka patur shëndet të mirë, duke u bashkuar me Mbretëreshën në ceremoninë e hapjes së Lojrave Olimpike në Londër më 27 korrik, dhe turne të Parkut olimpik.

Ai ishte gjithashtu nga ana e Mbretëreshës në angazhimet në Skoci më herët këtë muaj, duke përfshirë një festë çaj në Balmoral për të shënuar fundin e festimeve të jubileut.

KOMENTE