Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Albano Carrisi nuk lejohet të këndojë këngën Ave Maria
English

Albano Carrisi nuk lejohet të këndojë këngën Ave Maria

Albano është mjaft i zemëruar pasi ishte ndaluar për të kënduar Ave Maria në kishën ku u krye martesa e miqve të tij Michele Placido me Federica Vincenti.

Autoritetet e kishës në atë zonë e kishin paralajmëruar duke i thënë se nuk i përshtatej ajo lloj kënge në ambjentin e kishës.


"Është çmenduri, kam kënduar për Papën, është tepër dyshuese si përgjigje," tha këngëtari që ka kënduar në sallën Nervi në Vatikan.

................

Kanë qenë bashkë për dhjetë vjet dhe tani Michele Placido ka vendosur të martohet me Federica.
Ai është tani 66 vjet ndërsa Federica 28. Kanë një djalë së bashku i cili është 6 vjet.

«Kur unë u takova me Federica për herë të parë ajo ishte 18 vjet», tha Placido «Është një histori dashurie dhe kjo mund të ndodhë në çdo moshë.Zoti më dha këtë dhuratë të mrekullueshme: Unë e konsideroj gruan e jetës sime. Dhe unë ndihem tepër i lumtur me të".

KOMENTE