Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
7 vjeçari vdes për 30 minuta pas aksidentit në pishinë
English

7 vjeçari vdes për 30 minuta pas aksidentit në pishinë

Një shtatë-vjeçar është në koma pasi u nxorr nga fundi i thellë i një pishine pa asnjë impuls, gjatë pushimeve të tij të para jashtë vendit, me familjen e tij.
Ai ishte duke notuar në pishinë në pjesën ku nuk ishte thellë dhe mendohet se ka rrëshqitur në zonën dy metër të pishinës, ndërsa nëna e tij Lorraine Wingate, u hutua.
Tragjedia ndodhi që ditën e parë të festës së familjes jashtë vendit në Playa Blanca në Majorca, më 28 korrik.

Ai tani ndodhet në gjendje kome në spitalin e përgjithshëm në Britani pasi kishte kaluar 12 ditë në spitalin spanjoll pas ringjalljes së tij. Ai kishte qëndruar për disa minuta në fund të pishinës deri sa babai i tij e nxorri atë në ngjyrë blu të gjithin.

Callum Wingate, i cili është në mënyrë efektive në koma, ka spazma të rregullta dhe ka të ngjarë të ketë pësuar dëme afat-gjatë të trurit.

KOMENTE