Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
17 balena pilot gjenden të vdekura në brigjet e Fife
English

17 balena pilot gjenden të vdekura në brigjet e Fife

Ekspertët e shpëtimit të kafshëve janë thirrur për të parë balenat e ngordhura dhe të bllokuara në brigjet e Fife.

Rreth 17 balena mendohet të kenë vdekur dhe njoftime të pakonfirmuara kanë sugjeruar se shumë të tjerë janë të bllokuar.

Incidenti afër Anstruther përfshin balena pilot, secila prej tyre rreth 20ft (6m) e gjatë.

Numri i balenave të mbijetuara besohet të jetë 12 - dhe janë duke u mbajtur gjallë deri në një baticë të fortë, që mund të ndodhë të dielën pasdite.

KOMENTE