Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Brukseli politikës shqiptare: Dakordësi mes palëve para tetorit
English

Brukseli politikës shqiptare: Dakordësi mes palëve para tetorit

Politika shqiptare ka marrë le të themi një urdhër të prerë dhe të qartë nga Brukseli lidhur me heqjen e imunitetit dhe më pas hapjes së rrugës për në BE.

Drejtori i Përgjithshëm për Zgjerimin në Komisionin Evropian, Stefano Sannino, i është drejtuar politikës shqiptare me këto fjalë:

"“për dakordësi mes palëve përpara tetorit.” Kush do mund ta kuptojë mesazhin e qartë.
Dhe meqë soti ishte dita e parë e nisjes së sesionit të ri të punimeve të Kuvendit Sanino ka kërkuar: “që të mos shndërrohet çdo çështje në betejë, por të bëhen përpjekjet maksimale për të arritur në kohë plotësimin e njërit prej kritereve më të rëndësishme për BE-në, luftën kundër korrupsionit, duke theksuar se “kufizimi i imunitetit është shumë i rëndësishëm, është një element kyç në luftën kundër korrupsionit. Ky do të jetë një hap përpara në drejtimin e duhur për Shqipërinë.”

KOMENTE