Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Si të rritni volumin e spermës së shëndetshme
English

Si të rritni volumin e spermës së shëndetshme

Rritja e prodhimit të spermës

Motivimi për të rritur potencën e spermës fillon që nga rritja në vetëbesimin tuaj i cili është një shans më i mirë edhe për t'u bërë prind. Shumica e burrave janë të pakënaqur me shumën e farës që derdhin, dhe një numër i madh i grave gjejnë një vëllim të madh të spermës përmes shikimeve stimuluese, dhe trashësia e spermës është një simbol i fuqisë mashkullore dhe burrërisë.

Metodat për rritje të vëllimit të spermës përfshijnë, duke praktikuar seks të ndërprerë, ngrënie: hudhër, qepë,sytha apo fara gruri dhe fruta tropikale dhe të thata.

Metodat e potencës në rritje dhe vëllimi

Shtyrja në orgazmë rrit volumin e derdhjes. Ngrohje të testikujve qoftë dhe nga veshjet, apo veshje të shtrënguara, apo qëndrim në sauna, pirja e duhanit dhe konsumit të alkoolit, të gjitha këto duhet të shmangen. Pirja e duhanit jo vetëm të çon në një akuzë të ulët të spermës, por duhani ndalon rrjedhjen e gjakut në penis dhe dëmtimin e mekanizmit të valvulës që është përdorur për të ruajtur gjakun brenda penisit dhe që siguron ereksionin.

Temperatura në testikuj mund të ndikojë në lëvizshmëri të spermës, dhe alkool mund të ndryshojë funksionin tuaj të mëlçisë, e cila mund të shkaktojë një rritje në nivelet e estrogjenit. Ushtrimet Kegel për burrat janë të rekomanduara për shkak të aftësisë së tyre për të rritur volumin e spermës. Dieta, ushtrime dhe shpeshtësia e seksit, të gjitha përcaktojnë trashësinë e e spermës, dhe ushtrimiet nuk mund të rritin vetëm qarkullimin e gjakut në organet gjenitale, por ndihmojnë në prodhimin e testosterone. Fizikisht joaktive, burra të trashë kanë më shumë gjasa për të prodhuar më pak spermë dhe të kenë një akuzë të ulët të spermës. Duke marrë parasysh nivelet më të larta të spermës janë prodhuar në mëngjes, në mëngjes ose pasdite është koha optimale për seks.

Selino është një produkt i njohur si një nxitës seksual, për shkak të faktit që ai përmban, një hormon Androsterone pa erë e cila është tërheqës për gratë. Molusqet e detit mund të rrisin spermën dhe prodhimin e testosteroneve, si dhe dëshirën seksuale, pasi ato përmbajnë zink dhe dopamine. Efekte të ngjashme mund të jenë fituar nga banane, avokado dhe bajame. Produkt tjetër janë mish viçi, mish qengji, qumështi dhe produkteve të shpendëve, fara kungulli, fara luledielli, fasule dhe arra.

Nëse konsumohen rregullisht, aminoacidet mund të rrisin këtë lëng të bardhë. Zinku rrit edhe sasinë e spermës së prodhuar dhe aftësinë e spermatozoidëve në lëvizje.

Vëllime të mëdha të spermës kërkojnë kontraktimet e forta për lirimin e britmës së gjatë e cila intensifikon kënaqësinë. Rritja e volumit të spermës dhe numri i spermatozoidëve mund të rritë ndjeshëm pjellorinë.

Të tjera metoda janë dhe pilulat të cilat janë efektive në shumicën e rasteve. Këto pilula janë të përbërë kryesisht nga bime dhe ushqyes të tjerë dhe janë përdorur për të përmirësuar funksionin seksual mashkullor, por gjithmonë nën rekomandimin e mjekut.

KOMENTE