Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Tërmet i fuqishëm në Kosta Rika
English

Tërmet i fuqishëm në Kosta Rika

Një tërmet i fuqishëm prej 7.6 magnitudë ka goditur pjesën veri-perëndimore të Kosta Rika, tha shërbimi Gjeologjik amerikan.

Një paralajmërim cunami është në fuqi për Kosta Rika-n, Panama dhe Nikaragua.

Tërmeti u përqendrua rreth 50 milje (80 km), në jug të qytetit të Liberisë dhe ishte në një thellësi prej 12,4 kilometra.
Ai tronditi ndërtesat dhe ndërpreu energjinë në disa pjesë të kryeqytetit të San Jose, raporton Reuters.
Mediat rajonale kanë raportuar se u ndie dhe në Nikaragua dhe El Salvador.

Douglas Salgado i Komisionit Kombëtar të Parandalimit të rrezikut dhe vëmendjes së Emergjencave tha për agjencinë e lajmeve Associated Press se nuk ka pasur raporte për të vdekur, në zonën e tërmetit.

Ai tha se zyrtarët kanë hasur probleme për të marrë njerëzit nga zona ku ndodhi tërmeti.

KOMENTE