Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Arkitetkti prestigjoz ndërton shtëpinë si anije kozmike aliene
English

Arkitetkti prestigjoz ndërton shtëpinë si anije kozmike aliene

Banorët në periferi të Londrës në lagjen Wood Lane, Highgate kanë mbetur të shqetësuar pasi lagjia e tyre është transformuar si shkak i njërës prej shtëpive e cila ka 6 vjet dhe ka mbetur e papërfunduar.

Ajo tashmë dhe për shumë të tjerë që pyesin për blerjen e shtëpive, kanë filluar të mos kenë konsiderata pasi mendojnë se ajo lgje ka humbur historinë e saj.

Mike Russum, fitues i çmimit prestigjoz të arkitekturës në Akademisë Mbretërore të Arteve, është personi të cilit i përket shtëpia dhe që akoma se ka përfunduar.

Ai ka dashur që shtëpia të jetë një model i përshtatshëm i shekullit të 21-të në rrugë.
Por deri tani shtëpia thonë banorët duket si një UFO gjigante madje për shumë mysafirë duket e "frikshme".
Dhe banorët duan të dinë se kur shtëpia do të përfundojë pasi ndodhet dhe mes dy shtëpive të tjera.

KOMENTE