Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Maskë për aknet e fytyrës
English

Maskë për aknet e fytyrës

Aknet për të gjithë janë mjaft shqetësuese, madje ka shumë si djem dhe vajza që ndihen jo të dëshirueshëm në shoqëri për shkak të pamjes së tyre.

Ndaj kini durim dhe bëjeni 2 herë në javë këtë maskë jo më pak se një muaj për të parë efektin e dëshiruar.
Gjatë kohës fytyra duhet të pastrohet mirë me kujdes dhe pa e irrituar apo fërkuar me sapun, por me qumësht tonik dhe tonik. Dhe mirë është ti bëni avull para pastrimit.
Dhe mbas pastrimit të përdorni maskën e mëposhtme, me qëllim që të përthithet mirë nga fytyra.


Një lugë çaji me lule viburnum (fotot e luleve janë në krah për t'i kuptuar)
Një lugë çaji lule aynisafa
Një lugë çaji horsetail

Aplikimi: përziejini të gjitha me një filxhan uji të vluar dhe lërini me kapak të mbyllur për 15 minuta.

Pastaj pataten e zier dhe të qërruar bëjeni si pure dhe përziejeni me çajin që përfituat më parë pasi e keni kulluar, derisa të përfitoni një masë kompakte. Vendoseni në fytyrë dhe lëreni për 20 minuta.
Lani më pas fytyrën tuaj me ujë të ngrohtë dhe jo të nxehtë.

KOMENTE