English

Kate dhe Princi Uilliams Vizitojnë Parkun e famshëm me lule Orkidea në Singapor

Dukesha e Kembrixhit bëri homazhe në Lindjen ekzotike si ajo arriti sot në Singapor.
Kate ishte veshur me një fustan rozë kimono-style një model orkide nga projektuesi britanik Packham Jenny, një zgjedhje e ëmbël e përshtatshme duke pasur parasysh se angazhimi i saj i parë ishte që të ketë një orkide me emrin pas saj.
Ajo dhe burri i saj, Princi William, janë në një turne nëntë ditor në juglindje të Azisë dhe Paqësorit për të shënuar jubileun Diamond të Mbretëreshës.
Çifti erdhi direkt nga një fluturim 14-orësh për të filluar ditën e tyre të angazhimeve.
Çifti doli nga dalja VIP e aeroportit në Changi Singapor në 14:50 - gjysmë ore më vonë se sa pritej.
Por, pavarësisht fluturimit të saj të gjatë Kate dukej e përkryer me veshjen e saj të stilit kimono, rozë me flokët e saj të kujdesur nga parukieri i saj personal, i punësuar nga princi Charles me një kosto prej 360 euro në ditë për kohëzgjatjen e udhëtimit.

Ata u pritën dhe u përshëndetën nga zyrtarë të lartë të Singaporit të cilët shprehën mirëseardhjen për çiftin mbretëror.

Çifti përshkoi Parkun më të mahnitshëm të Singaporit ku dhe një vazoje me ORKIDEA ju vendos emri i tyre. Gjithashtu qëndruan dhe për një moment para lules Orkidea me emrin e Princeshës Diana e cila kurrë nuk e pa se si ajo u rrit.

Orkide është lule kombëtare e Singaporit dhe Kopshti Orkide VIP është i rezervuar për të vizituar vetëm nga kryetarët e shteteve dhe personalitete ndërkombëtare.

Më pas ata dhe mbollën një lule të re Orkidea e cila ishte njëlloj si fustani që Kate kishte veshur.

KOMENTE