Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zvicër 2 - Shqipëri 0
English

Zvicër 2 - Shqipëri 0

Sapo ka përfunduar ndeshja e shumë pritur Zvicër-Shqipëri, me rezultatin që askush nuk e donte 2:0.

Golat u shënuan nga
1-0 (22)SHAQIRI X.
2-0 (Pen68)INLER G.
Takimi erdhi pas një ndeshjeje hapëse shpresëdhënëse në Tiranë, ku kuqezinjtë mposhtën me rezultatin 3-1 Qipron duke marrë menjëherë kryesimin e grupit. Ashtu si kombëtarja jonë edhe Zvicra e ka nisur mirë fazën eliminatore, duke mundur 2-0 Slloveninë.

Por ndeshja e sotme shkëlqeu për Zvicrën edhe pse nuk ishte ndeshje e lehtë përsëri Giani de Biazi shpresonte shumë.
Edhe kompanitë e basteve favorizuan Zvicrën pasi fitorja e tyre u kuotua me maksimum 1.38 ndërsa fitorja e kuqezinjve me maksimum 12 dhe minimum 7.8.

KOMENTE