Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Viagra bimore, pa efekte anësore
English

Viagra bimore, pa efekte anësore

Jeta seksuale është një komponent shumë i rëndësishëm i shëndetit. Ndaj, sot kësaj sfere të jetës po i dedikohet gjithnjë e më shumë vëmendje. Çrregullimet e kësaj sfere të shëndetit janë pasojë e disa shkaqeve, që mund të jenë anatomike, fiziologjike apo psikologjike. Ato prekin çdo moshë aktive dhe shpeshtësia rritet me rritjen e moshës aq sa në moshën 45 vjeç, shumica e meshkujve, kanë patur të paktën disa herë gjatë aktivitetit të tyre seksual një problem të tillë. Mendohet se rreth 10% e meshkujve aktiv sot vuajnë nga të paktën një nga format e problemeve të performancës seksuale.

Për nga simptomatologjia ato mund të ndahen në:

· Disfunksion erektil
· Çrregullime të ejakulacionit
· Rënie e libidos
· Paaftësi për të arritur në orgazëm etj.

Ashtu si ndodh edhe për disa sëmundje të tjera edhe në këtë rast ky është një problem që e shoqëron njeriun që prej gjenezës së tij dhe shumë popuj kanë gjetur zgjidhje natyrale dhe efektive. Stafi i Herbaria në bashkëpunim me Qëndrën Universitare Mjekësore në Budapest janë përpjekur të nxjerrin një alternativë natyrale në trajtimin e këtij problemi. Përmes studimit të traditës dhe të të dhënave shkencore në lidhje me efektin e bimëve mjekësore, kanë arritur që të krijojme një produkt efikas dhe të shëndetshëm 100% natyral pa asnjë efekt anësor. Produktet natyrale të përzgjedhura nga njësia “ Herbaria Research & Developement” janë grupuar në linjën “POTEPLUS”. Më poshtë po ju zbulojmë sekretin e formulës në lidhje me afrodiziaket natyral të linjës POTEPLUS

· Selino (Apium graveolens)
Jo vetëm trupi por edhe sistemi juaj nervor është i domosdoshom për ekuilibrin në shëndetin tuaj.
Vaji esencial i selinosë paraqet efekte qetësuese në sistemin nervor, gjë që përshkruhet edhe nga Hipokrati, babai i mjekësisë. Ai shton nxitjen seksuale dhe rrit përformancën tek meshkujt, forcon sistemin imunitar dhe ka efekte positive mbi presionin e gjakut.

· Rrënjë Gjinseng (Panax Ginseng)
Rrënja e Gjinsengut përdoret nga mjekësia kineze prej mijëra vitesh për t'u dhënë energjinë ekstra që ju nevoitet. Të gjitha pjesët e trupit tuaj rigjallërohen dhe fuqizohen. Ai shton dëshirën seksuale, shton performancën mendore, fizike gjithashtu stimulon edhe sistemin riprodhues mashkullor.

· Ginko Biloba (Ginkgo biloba)
Ginko ka qënë i njohur për më shumë se 5.000 vjet në mjekësinë tradicionale kineze. Ajo ndihmon qarkullimin e gjakut periferik dhe furnizimin me oksigjen të qelizave të organizmit. Ginko ka aftësinë të rigjallërojë trupin e lodhur. Efekti shumë i dobishem në qarkullim, pasi ndihmon enët e gjakut të relaksohen dhe të zgjerohen duke shtuar rrjedhjen e gjakut në organet gjenitale duke përmirësuar funksionin seksual, për një ereksion më të fortë, më të qëndrueshëm dhe që zgjat.

· Rrënjë Maka (Lepidium meyenii)
Njihet ndryshe si Viagra Peruane. Kërkimet në laboratoret Herbaria tregojnë se Maka është e pasur ne amino acide, zink, taurinë dhe elemente të tjerë të cilët shtojnë libidon dhe nxitjen seksuale. Ajo stimulon gjendrat e brendëshme, përmirëson fertilitetin, tretjen dhe ekuilibron sistemin nervor. Ajo përmirëson cilësine dhe levizshmërinë e spermës, stimulon hipotalamusin, hipofizën dhe sistemin riprodhues mashkullor, fuqizon, aktivizon trurin dhe përmirëson vëmendjen.

· Gjinseng Siberian (Siberian Ginseng)
Në mjekësinë popullore është përdorur që nga kohët e lashta për të rritur performancën seksuale dhe për të përmirësuar funksionin seksual. Për shumë popuj kjo bimë simbolizon shëndetin, forcën, dhe jetëgjatësi. Ajo është e mirë për zemrën, forcon sistemin nervor, ka efekt antioksidant duke eliminuar radikalet e lira, forcues i përgjithshëm, qetësues dhe siguron ekstra energji për momenta të caktuara.

Tek BiopharmHERBARIA do të gjeni si disa nga bimët me efektin afrodiziak ashtu edhe formulën të gatshme për përdorim nën logon “LET’S GO HARD”.
Adresa:
Rruga Myslym Shyri / Tiranë (50 m nga karburanti ALPET)

KOMENTE