Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rrëmben fëmijën dhe largohet nga Shqipëria. Babai mjek, kërkon takim me vajzën (VIDEO)
English

Rrëmben fëmijën dhe largohet nga Shqipëria. Babai mjek, kërkon takim me vajzën (VIDEO)

Urben Massena, 53 vjeç, me profesion mjek, shtetas shqiptar por me origjinë kongoleze, prej tre vitesh po zhvillon një betejë gjyqësore për të parë fëmijën e vet, tashmë 9 vjeç, pasi bashkëjetuesja e tij shqiptare e ka rrëmbyer dhe ka ikur nga Shqipëria.
Në një intervistë për mikrofonin e top-channel ai ka sqaruar detajet, dhe treguar dokumentat që ka lidhur me proçesin gjyqësor të zhvilluar në Shqipëri, dhe të drejtat e tij për ta parë dhe takuar fëmijën sipas ligjit shqiptar.
"Kam gati katër vjet pa takuar dhe pa folur me vajzën time", thotë Massena.
"Fëmijën e ka marrë padrejtësisht dhe atje ose e ka dhënë për birësim te dikush ose e ka shitur, unë këtë nuk e di. Unë kam dokumentin ku thuhet se fëmija tani është shtetas grek", thotë Massena.
1355

KOMENTE