English

Berluskoni nxjerr në shitje vilën e tij në Sardenjë

Një vilë në pronësi të ish-kryeministrit Silvio Berluskoni i Italisë e cila u bë e famshme nga fotot sensacionale që paparacët morën nga një festë e organizuar atje me vajza të reja gjysmë lakuriq mund të jetë gati për t'u shitur për 460.000.000 € thanë të enjten mediat italiane.

Miliarderi Berluskoni thuhet se është duke kërkuar për një blerës për Villa Certosa në Sardenjë që nga viti 2009, pasi një fotograf paparaci mori 7,000 fotografi të një parti private në vilë, ku përfshiheshiheshin vajza të reja gjysmë lakuriq.
Një princ arab dhe një manjat rus janë kandidatët e mundshëm që mund të takohen në ditët e ardhshme me agjencinë IDRA cila menaxhon pronat e Berluskonit, La Repubblica.
Villa Certosa ka një sipërfaqe 80 hektarë, me tre vila, shtatë pishina dhe një park që përfshin një Vullkan, Liqen artificial dhe mijëra palma dhe bimë të rralla, sipas raporteve të medias.
Vila kryesore, ndodhet në Smeralda Kosta, tepër mahnitëse dhe me 7 dhoma gjumi është e rezervuar për Berluskonin. E dyta është përdorur nga fëmijët e tij, ndërsa e treta ai ka vendosur mysafirët prestigjioze, si Vladimir Putin, Tony Blair.

Fotografitë doli në qershor 2009, pas një skandali që shpërtheu mbi frekuentimin e Berluskonit në ditëlindjen e 18-të një modeleje që çoi gruan e tij Veronica Lario për të kërkuar divorc.
Zërat në fund të vitit 2009 se princi i kurorës Abu Dhabi ishte gati për të blerë vilën për 450.000.000 €, janë mohuar më vonë.

KOMENTE