Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Burri vret gruan pasi zbulon se ajo dëshironte të bëhej burrë
English

Burri vret gruan pasi zbulon se ajo dëshironte të bëhej burrë

Një biznesmen britanik ka vrarë gruan e tij ruse, pasi zbuloi se ajo dëshironte të kthehej në burrë.

Chris Collier, 40, godet për vdekje gruan e tij Julia 35, në apartamentin e tyre në Kusadas, në bregun e Egjeut të Turqisë.
Ai tani është burgosur për 24 vjet, pas një gjyqi në vendin e tij të adoptuar, në Turqi, ku ai punonte në një agjenci të patundshme dhe gruaja e tij ka punuar si këngëtare në sallat e pritjeve të Hotel-Bareve.

Collier, fillimisht nga Rownall, Staffordshire, ishte një figurë kyçe në perandorinë Phones4U para emigrimit në Turqi në fund të viteve 1990.
Ai ishte një nga shitësit më të mirë që i rriti prestigjin kësaj kompanie dhe eprorët e tij ishin tepër të kënaqur me punën e tij por dhe si njeri.

Por pas vrasjes së gruas së tij dedektivë privatë hetuan çështjen dhe dolën në përfundimin se ai e vrau, pasi ajo donte të bëhej burrë duke ndryshuar seksin.

Miqtë dhe shokët e tij, madje dhe shefat e tij të punës ku punonte por dhe në Britani, u çuditën dhe nuk e besonin se ai ishte arrestuar për vrasje. Ndërkohë dhe për gruan e tij opinionet ishin të mira.

Ata kishin disa vite të martuar por nuk kishin fëmijë. Ai nuk ka qenë në Angli për një kohë të gjatë, por lajmi i mandatit të tij të burgut është ende një goditje për komunitetin ku ai jetonte."
KOMENTE