Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Xhon Terri, ish-kapiteni i Anglisë, dënohet me 276 496 euro gjobë, për ofendim racor
English

Xhon Terri, ish-kapiteni i Anglisë, dënohet me 276 496 euro gjobë, për ofendim racor

Ish-kapiteni i Anglisë në futboll, Xhon Terri është ndaluar për katër ndeshje pasi Shoqata e Futbollit e ka gjetur atë fajtor për abuzim racor.
31-vjeçari, kapiten i Chelsea kishte mohuar akuzën nga Shoqata e Futbollit, se ai ka ofenduar Anton Ferdinand lidhur me ngjyrën e tij, në një ndeshje të Premier League tetorin e kaluar.
Ai u lirua për ndjekje penale në korrik.

Por pas një seance Komisioni i Pavarur i Shoqatës së Futbollit, e ka ndaluar për katër ndeshje dhe një gjobë 276 496 euro.
Vendimi vjen vetëm pak ditë pasi Terry doli në "pension" nga futbolli ndërkombëtar dhe pozita e tij si kapiten i Anglisë.

KOMENTE