Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Meshkujt britanikë kanë penis më të madh se francezët. Lista
English

Meshkujt britanikë kanë penis më të madh se francezët. Lista

Burrat britanikë zakonisht kanë penisët më të mëdhenj se fqinjët e tyre francezë por përsëri mbeten mbrapa gjermanëve, ka pohuar një studim i ri.
Penisi mesatar i një mashkulli britanik është 13,97 cm, ndërsa francezët 13.4 cm.
Por përsëri në botë ka akomë penisë më të vegjël, kështu që meshkujt francezë nuk kanë pse të mërziten.

Subjekti i ndjeshëm ka qenë trajtuar nga Richard Lynn, profesor me titull i psikologjisë në Universitetin Ulster.
Ai është i njohur për shprehjen e pikëpamjes së diskutueshme se presionet evolucionistë kanë çuar në dallime racore dhe kombëtare të inteligjencës.
Z. Lynn thotë se gjetjet konfirmojnë teoritë e mëparshme të "dallimeve racore në gjatësinë e penisit"nga Negroids te Mongoloids.

Por kritikët kanë deklaruar se hulumtimi z Lynn është me të meta, sepse ai ka pranuar mbledhjen e të dhënave të tij në gjatësinë e penisit nga faqet e internetit.
Jelte Wicherts, profesor i metodologjisë në Universitetin Tilburg, Holandë, ka thënë:
"Ky është një dokument i guximshëm në një zonë të diskutueshme, por të dhënat nuk kanë metodologji. '
Hulumtimi është publikuar në revistën shkencore Personalitetit dhe dallimet individuale.

Madhësia mesatare e penisit nga vendet e PËRZGJEDHURA të shprehura në inch.

1 inch=2.54 cm

Republika e Kongos - 7.1
Ekuador - 7
Gana - 6.8
Columbia - 6.7
Islanda - 6.5
Itali - 6.2
Afrika e Jugut - 6
Suedi - 5.9
Greqi - 5.8
Gjermani - 5.7
Zelanda e Re - 5.5
UK - 5.5
Kanada - 5.5
Spanjë - 5.5
Francë - 5.3
Australi - 5.2
Rusia - 5.2
SHBA - 5.1
Irlanda - 5
Rumani - 5
Kinë - 4.3
India - 4
Kinë - 4
Tajlandë - 4
Korea e Jugut - 3.8
Koreja e Veriut - 3.8

KOMENTE