English

Klodian Agron Karaxhuku, arrestohet se kërcënon punonjësin e karburantit

Një djalë 29 vjeçar nga fshati Tren i rrethit Devoll, ka kërcënuar me armë punonjësin e shitjes së karburanit.

Klodian Agron Karaxhuku, u arrestua nga seksioni i hetimit dhe parandalimit të krimit të Komisariatit të Policisë Devoll, i cili rezultonte person i shpallur në kërkim. Në dt.24.09.2012, pranë karburantit “Elda” Bilisht, Karaxhuku kishte kanosur me armë zjarri (pistoletë) punonjësin e kësaj pike karburanti.

Materialet do t'i kalohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor, Korçë për veprime të mëtejshme.

Akuzat ndaj 29 vjeçarit janë, "kanosje" dhe “mbajtje pa leje të armëve dhe municionit luftarak”

KOMENTE