Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Grevistët: Greva do ndërpritet kur trupi jonë të dalë i vdekur nga çadra
English

Grevistët: Greva do ndërpritet kur trupi jonë të dalë i vdekur nga çadra

Gjykata e Tiranës i ka lënë kohë grevistëve që të dalin nga greva deri sot në orën 24:00 në mesnatë.

Por grevistët duken se janë akoma më të vendosur. Ata do të zhvendosin çadrën e tyre para Ambasadës amerikane Vendimi është bërë i ditur nga një prej koordinatorëve të grevës së urisë, Skënder Tufa.

Por pas komunikimit të vendimit të gjykatës nga ana e shefit të komisaritit nr.2 në Tiranë, Dritan Dorda, grevistët kanë reaguar ashpër duke deklaruar se ata do të hedhin shortin e vdekjes, ata nuk do të dalin nga greva derisa të vdesin dhe trupi i tyre të dalë i vdekur nga çadra.
Ndërkohë sot grevistëve i është bashkuar dhe grevisti Gjergj Ndreca i sapo kthyer nga spitali i Athinës.

KOMENTE