Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Rrahje masive e futbollistëve në ndeshjen Serbi-Angli (VIDEO)
English

Rrahje masive e futbollistëve në ndeshjen Serbi-Angli (VIDEO)

Futbollistët e anglisë dhe stafi i tyre kanë qënë nën një rrahje masive gjatë një ndeshje me Serbinë.
Problemi u ndez kur lojtarët e Anglisë u sulmuan me raketa si ata festonin një gol të vonë para se Spurs mbrojtësi Danny Rose e dërgoi topin jashtë duke e gjuajtur në turmë.
Rose duke iu nënshtruar këngës së majmunit nga mbështetësit në shtëpi e la fushën e lojës dhe u përgjigj duke vënë të dy duart nën supet e tij në një gjest majmuni.
Sipas mediave britanike, shkak kanë qënë koret raciste ndaj lojtarit me ngjyrë të kombëtares U-21 angleze pas golit depiziv të Wickham.

Përleshja shpërtheu kur përkrahësit e pushtuan fushën pas Connor Wickham goditi në kohën e lëndimit për të kompletuar një fitore 2-0 dhe të siguronte Anglinë në turneun e verës së ardhshme.
Shoqata e Futbollit e UEFA-s, ka konfirmuar se ata kanë raportuar "një numër incidentesh të racizmit" pas ndeshjes në Krushevc.

Stuart Pearce tha për ESPN: "Unë mendoj se ka qenë një ose dy incidente raciste që erdhën nga turma.

"Unë jam shumë krenar për lojtarët e mi dhe stafim tim dhe shumë krenar për arritjet në marrjen e një turne të katërt rresht.
"Është shumë e trishtuar, por ne jemi të bashkuar si një ekip dhe një staf.
"Shumë gjëra me origjinë raciste po ndodhin në vendin tonë dhe unë jam shumë krenar për reagimin e lojtarëve tanë drejt përfundimit.
"Ky është një turp i vërtetë, sepse gjatë dy lidhjeve ajo ishte një lojë me të vërtetë e ngushtë - dy ekipe të mira që shkojnë çekiç dhe sa mund në njëri-tjetrin.
"Ky është vetëm një turp ajo ishte përkeqësuar në minutat e fundit të pjesës së dytë".
Ai shtoi: "Savo Millosheviç, drejtori i tyre teknik, ka ardhur në dhomën tonë të zhveshjes dhe kërkoi ndjesë për çdo sjellje që ishte e neveritshme.
"Unë kurrë nuk dua të shoh ndonjë ndeshje futbolli në fund të tillë, kjo është një arenë sportive."
Portieri anglez gjatë gjithë kohës ishte qëlluar me objekte të ndryshme deri sa erdhën me abuzimin racor ndaj Danny Rose.
1431
1432

KOMENTE