Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Zv/Ministër i Brendshëm emërohet Arben Ristani
English

Zv/Ministër i Brendshëm emërohet Arben Ristani

Kryeministri Berisha kishte paraljamëruar ditë më parë në Parlament lidhur me emrin që do të zinte postin e zv/ministrit të brendshëm.

Dhe dje Kryeministri Berisha ka njoftuar zyrtarisht Arben Ristanin si zv/Ministër i Brendshëm.

Arben Ristani ishte larguar nga detyra e kryetarit të KQZ-së pasi komiteti u pasua me riformatimin e tij dhe ai nuk morri votat e mundshme edhe pse rikandodoi përsëri.
Opozita nuk e votoi emrin e tij pasi e quan manipulator të proçesit zgjedhor në vend.

KOMENTE