English

Ndalohet Olsi Berhami i cili transportonte me autobot 1 ton marijuanë

Në pikën kufitare me Greqinë, në Kakavijë është ndaluar nga forcat e policisë kufitare një autobot.

Dhe për çudinë e të gjithëve autoboti mbushet me ujë, por jo, ja që ndodh, dhe autoboti të mbushet me lëndë narkotike dhe jo pak, por me 1 ton marijuanë.

Sipas policisë autoboti, vinte nga Kruja dhe drejtohej nga shtetasi Olsi Berhami me destinacion Greqinë dhe më pas shpërndarjen e drogës në shtete të tjera.

Policia ka arrestuar drejtuesin Berhami, ka sekuestruar drogën si dhe po punon për të zbuluar kush fshihet pas gjithë kësaj sasie.

KOMENTE