Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Lionel Messi merr çmimin Këpuca e Artë
English

Lionel Messi merr çmimin Këpuca e Artë

Lionel Messi merr çmimin Këpuca e Artë, çmim që jepet nga gazeta sportive spanjolle ‘Marca’ për golëshënuesin më të mirë në kampionatin spanjoll.

25-vjeçari Messi shënoi 50 gola për Barcelonën, në Ligën BBVA duke e shmangur nga shokët e tjerë spanjollë si Cristiano Ronaldo-n e Real Madridit, me katër gola.

Messi ia dediki çmimin edhe shokëve të tij, me Xavi Hernandez dhe Carles Puyol të pranishëm në ceremoninë, në Barcelonë.

"Është një çmim për rezultatet, por pa shokët e mi, unë nuk mund të shënoja ato," tha Messi. "Unë e ndaj këtë çmim si gjithmonë me ata. Unë nuk luftoj për çmime individuale, kam luftuar për tituj. Synimet e mia janë të rimarr kurorën në ligë, duke fituar Copa del Rey dhe të fitojmë të gjithë së bashku Ligën e Kampionëve përsëri. Ato janë qëllimet e mia, qëllimet e ekipit. "

KOMENTE