Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Grabitet pika e karburantit në hyrje të Gjirokastrës
English

Grabitet pika e karburantit në hyrje të Gjirokastrës

Mbrëmjen e djeshme në hyrje të qytetit Gjirokastër (Ura e Lumit) është vjedhur një pikë karburanti.
Dy personat pas grabitjes u larguan me shpejtësi por policia ka bërë të mundur arrestimin e njërit prej grabitësve dhe përkatësisht të 21-vjeçarit Rafael Vasho ndërsa ka shpallur në kërkim edhe bashkëautorin e tij por nuk bëhet i ditur identiteti i tij për arsye hetimi.

Dy grabitësit sipas dëshmisë së punonjësit të karburantit, i kishin drejtuar kallashnikovin duke e detyruar t'i jepte lekët e turnit, një shumë prej 60 mijë lekësh të reja.
Materialet i kaluan Prokurorisë së rrethit Gjyqësor Gjirokastër për veprime të mëtjshme për veprën penale të “Vjedhjes me armë kryer në bashkëpunim”.

KOMENTE