Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: Connection refused in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Vëllai tenton të vrasë vëllain për shkak të pronës
English

Vëllai tenton të vrasë vëllain për shkak të pronës

Sherret në familje as nuk kanë ndërmend të ndalen. Çështjet e pronësisë rënditen në vend të parë si shkaqet e këtyre sherreve madje në shumë raste me pasojë vdekjen. Por për fat të keq dhe dita e sotme filloi me sherre të tilla dhe për fat të mirë është arritur të shmanget tragjedia mes dy vëllezërve në qytetin e Librazhdit.

Burime nga policia bëjnë me dije se është arrestuar 33-vjeçari Ali Allko pasi tentoi të vriste vëllanë e tij F. Allko pas një sherri me këtë të fundit.
Sipas policisë 33-vjeçari Ali Allko fillimisht e ka goditur vëllanë e tij me mjete të forta dhe më pas ka tentuar të hedhë granatë, por vëllai ia ka marrë nga dora para shpërthimit duke shmangur kështu edhe tregjedinë në familjen e tyre.
Menjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë të cilat kanë arrestuar 33-vjeçarin Ali Allko.

KOMENTE