English

Alessandro del Piero, pas futbollit shpreson trajner në Australi

Alessandro del Piero, në një intervistë për italianen “Corriere della Sera” ish lojtari i Juventusit, bën një analizë të kohës kur lunte për klubin italian, duke folur gjithashtu për ekperiencën e re tek ekipi i Sydney.

Alex deklaroi se është i lumtur për vitet që kaloi me fanellën e Juventusit, si dhe me fazën e re që ka nisur në jetën e tij. 37-vjecari beson se pasi të tërhiqet nga futbolli do të nisë karrierën si trajner ku më shumë shance mund të ketë ndonjë skuadrë australiane

KOMENTE