Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Dhjetëra të vrarë në Sirinë qëndrore nga një bombardim vetëvrasës
English

Dhjetëra të vrarë në Sirinë qëndrore nga një bombardim vetëvrasës

Një numër personash janë vrarë në një sulm vetëvrasës me bombë në qendër të Sirisë, thonë mediat shtetërore dhe aktivistët.

Zyrtarët thanë se shpërthimi ndodhi jashtë në një agjenci shtetërore të zhvillimit në Ziyara, një fshat në provincën Hama.

Megjithatë, një grup aktivistësh thanë se një postbllok i ushtrisë ishte në shënjestër dhe të paktën 50 ushtarë kishin vdekur.

Në Katar, Këshilli Kombëtar Sirian ka zgjeruar anëtarësinë e tij duke e çuar numrin e aktivistëve të opozitës në më shumë se 400.

Më parë, forcat siriane qeveritare kanë rritur sulmet në bastionet rebele rreth kryeqytetit, Damask.

Avionët luftarakë dhe artileria thuhet se ka bombarduar rrethet jugore të Haxher el-Asuad, Tadamon dhe kampin palestinez të refugjatëve Yarmouk.

KOMENTE