Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Muzika latine po pushton botën. Caliéntame La Sopa Con un Hueso (VIDEO)
English

Muzika latine po pushton botën. "Caliéntame La Sopa Con un Hueso" (VIDEO)

Në episodin e pestë të një serie të re shfaqje muzikore, tregohen talentet muzikore të Amerikës Latine, si banda muzikore kiliane "Chico Trujillo" ku me këngën e tyre "Calientame la sopa con un hueso" kanë ngjallur një entuziazëm të madh te të gjithë dhe kudoqofshin adhuruesit e muzikës latine.

Me një stil të tërbuar, irreverent, Chico Trujillo janë eksponentët e një vale të re të muzikës kiliane.

Përzierje e tyre e cumbias klasike me Bolero, reggae, Amerikën Latine dhe muzikën Balcanic, i ka siguruar atyre një audiencë jo vetëm në shtëpi, por edhe në Evropë, ku këngët infektive janë të lehta për tu kërcyer nga të gjithë.

Udhëheqësi i bandës, Macha thotë se qëllimi i tyre është që të ndihmojë të shërojë frymën festive në Kili e cila kishte humbur në epokën e Pinochet.
1469

KOMENTE