Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Fotografi befasuese nga bota në vitin 2011
English

Fotografi befasuese nga bota në vitin 2011

Duken sikur janë jo të vërteta, por thjesht janë origjinale, janë momente nga jeta e njerëzve në botë.

Fotot nga bota gjatë vitit 2011, fiksuar në kamer janë paraqitur në ekspozitën në Londër duke marrë dhe çmimet e tyre.

World Press Photo ofron një pasqyrim të gjallë të botës që ne jetojmë. Ekspozita u realizua në qendrën Southbank në Londër, ku çmimi për fotografin më të mirë i shkoi gazetarit spanjoll Samuel Aranda për foton ku tregohet një nënë e cila përkund dhe përqafon djalin e saj pas kalimit nga gazi lotsjellës gjatë një demonstrate anti-qeveritare në Jemen.

KOMENTE