Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Gjermani. Arrestohen 13 veta, ku 10 janë shqiptarë
English

Gjermani. Arrestohen 13 veta, ku 10 janë shqiptarë

Policia gjermane si rezultat i operacioneve të kryera për trafikim të lëndëve narkotike ka arrestuar mbrëmjen e djeshme 13 veta në qytetin Berlin, ku 10 prej tyre ishin shqiptarë.

8 veta u arrestuan në Metro Heinrich-Heine Strasse, ndërsa pesë të tjerë në pjesë të ndryshme të qytetit dhe në Moritzplatz.

Pas arestimit gjykata ka pohuar se 10 shqiptarët dyshohet të jenë shpërndarës të vegjël droge dhe në momentin e arrestimit u janënë gjetur sasi të vogla droge dhe një shumë parash. Ndërkohë akoma nuk janë bërë të ditur emrat e të arrestuarve.

KOMENTE