English

Silvio Berlusconi fejohet me 28 vjeçaren

Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi ka deklaruar se ai është fejuar me një grua gati 50 vjeç më të re duke thënë se "më në fund Unë ndjehem më pak i vetmuar."

76-vjeçari tha të dielën për mediat se e fejuara e tij është 28-vjeçarja Francesca Pascale - pjesë e një grupi mbështetës të quajtur "Silvio, we miss you".

Gruaja e dytë Berluskonit e la atë në vitin 2008, pasi dyshoi se ai kishte lidhje me gra të tjera më të reja. Ai është tani në gjyq në Milano për akuzën e marrëdhënieve seksuale me një grua të mitur dhe duke përdorur zyrën e tij për të mbuluar atë.

Gazetat përshkrojnë pamjen e Berluskonit në Canale 5 - një nga rrjetet e tij televizive - si një përpjekje për të rritur normat në rënie të partisë së tij, pas miratimit se miliarderi ishte duke kërkuar një rikthim të katërt të gjatë si kryeministër.

Vetëm këmbanat e dasmës janë një lajm i mirë për Berluskonin kohët e fundit.
Më tej kavalieri italian shpjegoi se, Franceska ka shoqe të mirë vajzën e tij, Marina Berlusconi. Ndërsa duke folur për festat e bujshme, ai theksoi se ato nuk ishin festa të turpshme, siç janë cilësuar në media, por festa elegante.

“Nuk kishte asnjë gjë ilegale në to, madje duhet t’i kërkoj falje atyre personave, që kanë qenë të pranishëm aty dhe iu është bërë emri publik në media. Por, unë kisha nevojë të festoja, isha ndarë nga gruaja, mamaja ime kishte vdekur, kthehesha në shtëpi dhe isha askushi, ndjehesha i trishtuar”

KOMENTE