Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Kili. Shpërthen vullkani (VIDEO)
English

Kili. Shpërthen vullkani (VIDEO)

Autoritetet në Kili kanë lëshuar një alarm pasi një vullkan, ka nisur aktivitetin e tij sizmik.

Vullkan Copahue shtrihet në kufirin me Argjentinën, dhe në jug të kryeqytetit të Santiagos.

Ai filloi të nxjerrë rre të forta të hirit dhe gazit të shtunën. Reja tani është gati 1.5 km e lartë.
1572

KOMENTE