Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Studentja indiane që u përdhunua në grup, ndërron jetë mëngjesin e sotëm
English

Studentja indiane që u përdhunua në grup, ndërron jetë mëngjesin e sotëm

Studentja indiane që u përdhunua në grup dhe u rrah brutalisht në Nju Delhi, dhe që ndodhej në gjendje të rëndë në një spital në Singapor, sapo njoftohet se ka ndërruar jetë.

“Pacientja ndërroi jetë më 04:45 me orën lokale, të datës 29 dhjetor 2012”, njoftuan zyrtarë të spitalit. “Familja e pacientes ka qenë pranë saj”, shkruhej më tej.

Një ekip prej 8 specialistësh u përpoqën ta mbanin pacienten në kushte të qendrueshme, por shëndeti i saj sa vinte e përkeqësohej gjatë këtyre 2 ditëve, që ndodhej e shtruar në “Mount Elizabeth”.

Zyrtarë të Komisionit të Lartë të Indisë kanë qenë gjithashtu prezent, kur pacientja ndërroi jetë. Ministri i Brendshëm i Indisë tha se qeveria vendosi ta dërgonte viktimën përtej detit, pas rekomandimeve të doktorëve të saj.

KOMENTE