Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Studentja që u përdhunua në grup, në gjendje kritike për jetën
English

Studentja që u përdhunua në grup, në gjendje kritike për jetën

Studentja indiane që u përdhunua në grup dhe u rrah brutalisht në Nju Delhi, ndodhet në gjendje të rëndë në një spital në Singapor.

Kështu është shprehur Drejtori i spitalit Dr. Kelvin Loh i cili foli për gjendjen shëndetësore të 23-vjeçares, duke thënë se pacientja ka shfaqur shenja të mosfunksionimit të organeve.
Zoti Loh tha se spitali kishte informuar pjesëtarët e familjes së viktimës për gjendjen e saj të rëndë.

Studentja po udhëtonte me një autobus privat në Nju Delhi, kur një grup burrash e përdhunuan dhe e goditën me shufër hekuri dhe më pas e hodhën nga autobusi. Policia ka arrestuar gjashtë të pandehur, të cilët akuzohen për përdhunim dhe tentativë për vrasje.

Kryeministri i Indisë është shprehur se bashkohet me ndjenjën e tronditjes dhe revoltimit që ka përfshirë vendin lidhur me këtë krim të shëmtuar. Ai tha se qeveria është e përkushtuar për të sjellë personat përgjegjës para drejtësisë sa më parë që të jetë e mundur.

KOMENTE