Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Policia arreston macen. Po ndihmonte të burgosurit në arratisje (VİDEO)
English

Policia arreston macen. Po ndihmonte të burgosurit në arratisje (VİDEO)

E si mund te gjesh se kush e ka kurdisur planin e arratisjes se 263 te burgosurve kur i arrestuari nuk di te flase pasi eshte nje mace.

Video e meposhtme tregon se si policia ka arrestuar nje mace gjate kohes qe ajo po transportonte te gjitha mjetet qe u nevojiteshin te burgosurve per te dale nga kangjellat e burgut.

Ngjarja ka ndodhur ne Arapiraca (Alagoas), në Brazil. Macja e kapur do t’u dërgonte pajisjet e nevojshme, që ata të arratiseshin nga burgu. Dërgesa ishte e ngjitur për trupin e maces, ndërsa aty gjendeshin tornot, telefonat mobilë, përshtatësit, si dhe kartelat. Policia lokale, që hetonte këtë rast, thotë se të gjithë 263 të burgosurit janë të dyshuar për pjesëmarrje në kontrabandë.

"Është e vështirë për të gjetur, se kush është përgjegjës, kur macja nuk di të flasë," tha një përfaqësues i burgut. Kapja e maces është xhiruar nga kamerat e sigurisë. Autoritetet e burgut kanë thënë se, përpjekjet që të kontrabandohen sende të ndryshme janë të përhershme, mirëpo kjo është hera e parë që në një tentim të tillë është implikuar edhe një kafshë. Pajisjet që i bartte macja mund t’i përdornin të burgosurit për të shpëtuar nga burgu, ose për të komunikuar me "kolegët" e tyre kriminelë jashtë burgut.
1591

KOMENTE