English

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës

Mbrëmjen e së premtes, gjate oreve te vona te mbremjes në autostradën Tiranë-Durrës ka ndodhur nje aksident ku nga përplasja e dy mjeteve kanë humbur jetën drejtuesit e tyre.

Emrat e viktimave ende nuk janë bërë të ditur or në aksident kanë qenë mjetet me targa AA 889 AY dhe AA 066 CN.


Raportet e para bejne te ditur se njëri prej mjeteve është ndarë në dy pjesë, ndërkohë që në vendngjarje ka mbërritur edhe një zjarrëfikëse.

Shkaqet e aksidentit mendohen të kenë qenë shpejtësia, lagështira dhe errësira.

KOMENTE