Warning: file_get_contents(): SSL operation failed with code 1. OpenSSL Error messages: error:1416F086:SSL routines:tls_process_server_certificate:certificate verify failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(): Failed to enable crypto in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153

Warning: file_get_contents(https://www.njoftime.net/service/xml-last-ads/): failed to open stream: operation failed in /var/www/vhosts/lajme.gen.al/httpdocs/v2/site/controllers/genel.php on line 1153
Avioni Dreamliner 787, vihet në pikëpyetje
English

Avioni Dreamliner 787, vihet në pikëpyetje

Rregullatorët amerikanë kanë urdhëruar një rishikim të avionit Dreamliner 787, pas një serie incidentesh të cilët e vunë në pikëpyetje dhe rreth të kuq për të marrë këtë vendim.

Rishikimi nga Administrata Federale e Aviacionit do të shikojë projektimin dhe prodhimin e avionëve.

Një zjarr elektrike, një problem i frenave, një derdhje e karburantit dhe të çara në xhamin e kabinës kanë prekur fluturimet Dreamliner në javën e kaluar.

Boeing Dreamliner 787 është një nga aeroplanët më të avancuara të krijuar ndonjëherë. Pjesa më e madhe e tij është bërë nga materiale shumë të forta, materiale të lehta të përbëra nga fibra karboni.

Megjithatë, një valë e çështjeve teknike ka lënduar imazhin e tij. Të premten, u gjetën dy probleme të reja duke shtuar më tej gamën e shumtë të problemeve që ishin zbuluar deri tani.

KOMENTE